Kadro Blog

LGS 2023 Tercihleri Başlıyor 

 

28163405 lgs taban ve tavan puanlari 2019 liselerin yuzdelik dilimleri lgs tercihleri 1561443714 5772
LGS 2023 sonuçlarının açıklanması ile birlikte tercih ve yerleştirme süreci de başlamış oldu. Bayram tatili sonrası 3 Temmuz gününden itibaren E-Okul sistemi üzerinden tercih teslimleri de başlayacak.

Kadro Blog - Veli Sohbetleri #2

İyi Bir Lise Eğitimi Nasıl Olmalı?
Öğrenciler ve Veliler Lise Eğitimden Ne Beklemeli?

 

 21aa0b464b4f9afbc01e8aa334e0fe24

 

Ülkemizde uygulanan 4+4+4 eğitim sisteminin son basamağı olan resmî adıyla ortaöğretim, daha tanıdık ismiyle lise eğitimi öğrencinin 14-18 yaşları arasına karşılık gelen 4 veya 5 yıllık eğitim süresini kapsar. Bu dönemde öğrenciler hem sosyal hem akademik açıdan büyük ilerleme kaydeder. Aile etkisinin yerini büyük ölçüde arkadaşlar arasında benimsenme ve kabul görme arayışına bıraktığı ve giderek kalıcı hale gelen kişilik özelliklerinin seçimler üzerinde etki sahibi olduğu bu dönemde öğrencinin içinde bulunduğu okul ortamı da çok önemli bir rol oynar.

Kadro Blog - Veli Sohbetleri #1

Çocuklarımıza Nasıl Yardımcı ve Örnek Olabiliriz?
Gazete Okuma Alışkanlığı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ebeveynlerin kendilerine en sık sordukları sorulardan biri çocuğuma nasıl örnek olabilirim sorusudur. Her anne baba hem sözleri hem davranışları ile çocuğuna örnek olmak ister. Bu konuda zaman zaman artan farkındalık ile yapay davranışlar içine girilse de çocuklar üstün gözlem ve algı yetenekleri ile içten gelen davranışlar ve kendilerine verilen yapay nasihatleri kolayca ayırt edebilir. Önemli olan doğru bir davranışı bir kez yapmak veya o nasihati bir kez vermek değil, istikrarlı ve doğal bir şekilde aynı davranışı uzun süre devam ettirmektir.

KADRO DERGİ İlk Sayısıyla Yayında! 


Okul dergimiz "Kadro Dergi" ilk sayısıyla yayın hayatına başladı. Hem basılı hem dijital sayı olarak hazırlanan dergimizin içinde okulumuzdan haberler, kulüp faaliyetlerimiz ve öğrenci yazılarımız yer alıyor. 

Okul dergimizin dijital sayısına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.