kadro web 4.jpg
 
 

Kadro'da Rehberlik Servisi


Kadro Anadolu Lisesi öğrencileri her hafta düzenli olarak ödevlendirilir ve ödev kontrol raporları danışman öğretmenler tarafından kontrol edilir. TYT ve AYT deneme sınavları da düzenli olarak devam eder. Danışman öğretmenler düzenli olarak toplantı yapar ve öğrencilerle ilgili hem gözlem raporlarını hem de ölçme değerlendirme sonuçlarını rehberlik servisine bildirirler. Rehber öğretmen ve eğitim koordinatörü yeni haftanın etütlerine ve katılımcılarına bu raporlara göre karar verir. Ödev ve ölçme değerlendirme performansı düşen öğrenciler zorunlu etüt programına alınırlar. 

Rehberlik servisi akademik sorunları öğrenciler ile yaptığı görüşmelerde bireysel olarak çözer. Sosyal ve akademik alanda aşılmakta zorlanılan problemlerde veliler ile iletişim kurar ve sorunun çözüm yolları aranır. 

Okulun butik yapısı öğretmen grubunun ve rehberlik servisinin öğrencilerin tamamının gelişim sürecini anlık olarak takip etmesini ve aile-öğrenci-okul üçgeninde birlikte süreci yorumlamayı mümkün kılar.

Veliler öğretmenler ile belirli aralıklarda yapılacak veli toplantıları ve her öğretmenin belirlenen “veli görüşme saatleri” içinde bir araya gelebilirler.